STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KURS DLA NARZECZONYCH – RADOŚĆ I NADZIEJA

Kurs dla narzeczonych – radość i nadzieja

DATA ROZPOCZĘCIA: 13-09-2019 GODZINA: 18:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 19-10-2019 GODZINA: 15:00
MIEJSCE: Zakopane - Kraków
OPIS WYDARZENIA:

Kurs, na który Was zapraszamy, realizowany jest według Programu RADOŚĆ i NADZIEJA, którego twórcami są ks. dr Jarosław Szymczak i Agnieszka Rogalska z Fundacji Pomocy Rodzinie z Łomianek k/Warszawy.

Edycja Programu składa się z 2 spotkań stacjonarnych oraz 5 zadań e-learnigowych pomiędzy spotkaniami.

• Pierwsze spotkanie, odbędzie się w Zakopanem w weekend 13-15 września 2019 r., zaczynamy w piątek o 17.00, a kończymy w niedzielę popołudniu. W tym czasie odbędziecie 6 sesji warsztatowych oraz wykład z odpowiedzialnego rodzicielstwa. Podczas sesji będziecie pracowali w kameralnych grupach, przy wsparciu małżeństwa instruktorskiego.
  • Zadania e-learningowe, które będziecie otrzymywać w czasie między pierwszym spotkaniem a dniem skupienia pozwolą Wam wrócić do tematów poruszonych podczas weekendu. Warto abyście przyjrzeli się Waszej relacji z perspektywy codzienności.
  • Drugie spotkanie, odbędzie się już w Krakowie w Bazylice św. Floriana w godzinach 9.00-13.30. Powrót do tego miejsca ma szczególne znaczenie dla nas, bowiem tu w latach 1949 – 1951 posługiwał Karol Wojtyła autor książki Miłość i odpowiedzialność, która stała się inspiracją dla autorów Programu w którym weźmiecie udział. W tym dniu, odbędzie się wykład nt. prawnych aspektów sakramentu małżeństwa oraz skupienie duchowe. Będziecie mieli możliwość spowiedzi i wspólnego uczestniczenia we Mszy św.

Ilość miejsc jest ograniczona, nie zwlekajcie z decyzją. Zapisy do 31 sierpnia 2019r. (narzeczeni@ftrodzinie.pl)

Po zgłoszeniu otrzymacie do wypełnienia ankietę oraz poprosimy Was o wpłatę 50 zł od osoby, która będzie zaliczką za kurs. Numer konta podamy w korespondencji.

Jeśli termin wrześniowy Wam nie odpowiada zapraszamy Was w listopadzie w dniach od 8 do 10, dzień skupienia odbędzie się 14 grudnia 2019 r.

DODATKOWE INFORMACJE

• Kurs RADOŚĆ i NADZIEJA jest organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej przy współpracy Fundacji Towarzyszenia Rodzinie. Po zakończeniu otrzymacie świadectwo ukończenia kursu, warunkiem jego otrzymania  jest 100% obecności podczas obu spotkań oraz przesłanie informacji zwrotnej z 5 zadań e-learningowych.
  • Przygotowanie do małżeństwa w Archidiecezji Krakowskiej obejmuje poza udziałem
    w kursie dla narzeczonych 3 spotkania w Poradni Życia Rodzinnego.