STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / III OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZIN DZIECI UTRACONYCH DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
TYP WYDARZENIA: dzieci utracone,
DATA ROZPOCZĘCIA: 06-06-2020 GODZINA: 12:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 06-06-2020 GODZINA: 14:00
MIEJSCE: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ORGANIZATOR: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej
WWW: www.milosierdzie.pl
OPIS WYDARZENIA:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, która odbędzie się 6 czerwca 2020 w Krakowie w Łagiewnikach.

Pielgrzymka jest adresowana przede wszystkim do rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci, nienarodzone i narodzone, bez względu na wiek dziecka i okoliczności jego śmierci. Rodziny proszone są o przywiezienie ze sobą karty z imieniem swojego dziecka oraz świecę. Zmarłe dzieci pragniemy zawierzyć Bożemu Miłosierdziu.

Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą Anioł Pański o godz. 12.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia. Następnie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca. Pielgrzymkę zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkie rodziny przeżywające stratę dziecka, które w związku z aktualną pandemią nie będą mogły przyjechać, zachęcamy do łączności duchowej i uczestnictwa za pomocą internetu – TVMiłosierdzie (www.milosierdzie.pl oraz na kanale YouTube “sanktuariumbozegomil”).Istnieje również możliwość zapisania utraconego dziecka do Księgi Dzieci Utraconych na stronie internetowej www.du.milosierdzie.pl.

Koordynatorem pielgrzymki jest Ks. dr Janusz Kościelniak, posługujący od 2009 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

ZOBACZ TAKŻE