STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / III OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZIN DZIECI UTRACONYCH DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

TYP WYDARZENIA: dzieci utracone,
DATA ROZPOCZĘCIA: 06-06-2020 GODZINA: 12:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 06-06-2020 GODZINA: 14:00
MIEJSCE: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ORGANIZATOR: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej
WWW: www.milosierdzie.pl
OPIS WYDARZENIA:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, która odbędzie się 6 czerwca 2020 w Krakowie w Łagiewnikach.

Pielgrzymka jest adresowana przede wszystkim do rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci, nienarodzone i narodzone, bez względu na wiek dziecka i okoliczności jego śmierci. Rodziny proszone są o przywiezienie ze sobą karty z imieniem swojego dziecka oraz świecę. Zmarłe dzieci pragniemy zawierzyć Bożemu Miłosierdziu.

Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą Anioł Pański o godz. 12.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia. Następnie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca. Pielgrzymkę zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkie rodziny przeżywające stratę dziecka, które w związku z aktualną pandemią nie będą mogły przyjechać, zachęcamy do łączności duchowej i uczestnictwa za pomocą internetu – TVMiłosierdzie (www.milosierdzie.pl oraz na kanale YouTube “sanktuariumbozegomil”).Istnieje również możliwość zapisania utraconego dziecka do Księgi Dzieci Utraconych na stronie internetowej www.du.milosierdzie.pl.

Koordynatorem pielgrzymki jest Ks. dr Janusz Kościelniak, posługujący od 2009 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie