STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / AKADEMICKIE KATECHEZY DLA NARZECZONYCH

MIEJSCE: ul. Bernardyńska 3, Kraków
OPIS WYDARZENIA:

I spotkanie – Miłość  i sakrament małżeństwa

Spotkanie prowadzą ks. Krzysztof Porosło i Marta i Marek Babik.

W przerwie zapraszamy na pyszną kawę .

Jeśli uznacie, że potrzebujecie porozmawiać indywidualnie o małżeństwie do którego się przygotowujecie, zapraszamy do kontaktu z księżmi prowadzącymi kurs:

ks. dr Krzysztof Porosło – wykładowca UPJPII i duszpasterz akademicki DA Patmos  krzysztof.poroslo@upjp2.edu.pl

ks. dr Paweł Gałuszka – wykładowca UPJPII i dyrektor Wydziału Rodzin Archidiecezji Krakowskiej p.galuszka@diecezja.pl

ks. dr Bogusław Kastelik – ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie bardzoprostynumer@gmail.com

• Organizatorem kursu przedmałżeńskiego jest Fundacja Towarzyszenia Rodzinie przy współpracy z Duszpasterstwem Akademickim UPJPII „Patmos”. Kurs jest otwarty dla wszystkich pragnących w nim uczestniczyć, nie tylko dla studentów.
  • Kurs składa się z czterech spotkań, które odbywają się w cztery wtorki miesiąca w budynku UPJPII przy Bernardyńskiej 3.
  • Kurs można rozpocząć w każdy, dowolny wtorek (zapisy przed kursem od 18.00). Gdy się opuści jedno spotkanie można przyjść na nie w kolejnym miesiącu. Kurs można zacząć od każdego tematu i kontynuować zajęcia w dowolnej kolejności. Ważne jest, aby być na czterech, różnych spotkaniach. Brakujące tematy można uzupełniać w kolejnych miesiącach.
  • Na pierwszym spotkaniu narzeczeni otrzymują świadectwo uczestnictwa.  Potwierdza się na nim obecność. Przychodząc kolejny raz należy świadectwo zabrać ze sobą i pozostawić osobie obsługującej zapisy w celu potwierdzenia swojego udziału w zajęciach.
  • Koszt kursu: 50 zł od osoby – płatne na miejscu, przed rozpoczęciem kursu. Mogą w nim uczestniczyć pojedyncze osoby (bez pary).
  • Po kursie narzeczeni powinni się udać 3 razy do poradni życia rodzinnego. Zamiast dwóch wizyt w poradni, narzeczeni mogą uczestniczyć w kursie naturalnego planowania rodziny lub w warsztatach komunikacji. Szczegółowe informacje o poradniach i warsztatach podawane są na drugim spotkaniu. Narzeczeni otrzymują również informator – wykaz wszystkich poradni z diecezji krakowskiej oraz ośrodków prowadzących warsztaty.