STRONA GŁÓWNA / STUDIUM TEOLOGII RODZINY

STUDIUM TEOLOGII RODZINY

Studia Podyplomowe z duszpasterstwa rodzin

Zainicjowane,  w naszej Archidiecezji, przez ks. kardynała Karola Wojtyłę  Studium Teologii Rodziny od ponad 40 lat kształciło osoby, które podejmowały się zadania towarzyszenia narzeczonym w ich drodze do małżeństwa poprzez posługę doradcy życia małżeńskiego, a także współpracowały z duszpasterzami jako animatorzy duszpasterstwa rodzin w parafiach . W 2019 roku Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Instytut Nauk o Rodzinie Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęli współpracę w zakresie  Studiów podyplomowych z duszpasterstwa rodzin.

Podyplomowe studia z duszpasterstwa rodzin to studia doskonalące, których absolwenci uzyskują kwalifikacje do bycia konsultantami
i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami wspólnot parafialnych. Studia przygotowują liderów ruchów, wspólnot
i stowarzyszeń, którzy w lokalnych społecznościach zajmują się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa
i rodziny. Studia przygotowują do pracy w katolickim poradnictwie rodzinnym.

Planowana rekrutacja: listopad 2019 r.

Planowane rozpoczęcie: marzec 2020 r.

Informacje pod numerem telefonu: +48 12 628 81 50 lub mailowo: str@diecezja.pl

Pliki do pobrania: