STRONA GŁÓWNA / SEKRETARIAT

SEKRETARIAT

Celina Wojtas – w sekretariacie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin pracuję od ponad 9 lat.
W duszpasterstwie rodzin od ponad 11 lat posługuję jako doradca życia rodzinnego w poradni życia rodzinnego i głoszę katechezy.

Od 27 lat jestem szczęśliwą żoną Kazimierza. Jesteśmy rodzicami trójki dzieci. Syn Kuba jest inżynierem teleinformatykiem i kontynuuje studia magisterskie na AGH, Bartek kończy studia prawnicze, natomiast Joanna będzie rozpoczynała naukę w liceum.

Jestem absolwentką Chemii na  Akademii Górniczo Hutniczej, Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego i Studiów Podyplomowych Informatyka dla Nauczycieli na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Teologii Rodziny przy UPJP II.

Wzrastałam w wielopokoleniowej rodzinie, gdzie do niedawna żyło jeszcze pięć pokoleń. Doświadczenie to uświadomiło mi,  jak ważne jest, co młody człowiek wyniesie z domu rodzinnego. Dotyczy to szczególnie przekazu wiary w Boga. Rodzina i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami stały się dla mnie bardzo ważne w życiu. Stąd również wzięło się moje zainteresowanie pedagogiką a w konsekwencji studia na Studium Teologii Rodziny i posługa w duszpasterstwie rodzin. „Nie tyle szukać miłości, co kochać” – ten cytat św. Franciszka stał się niejako drogowskazem na naszej wspólnej małżeńskiej drodze, na której dążymy do nieustannego odkrywania, co to znaczy być w pełni człowiekiem. Tego uczymy się od lat w Bractwie Ruchu Comunione  e  Liberazione.  Dzięki  metodzie ruchu  doświadczamy, że życie jest wydarzeniem, może być jedną wielką przygodą, jeżeli postrzega się go w kontekście żywej obecności Chrystusa, który nadaje sens każdej chwili życia i czyni ją świętą.

Cenię sobie nasze wspólne rozmowy z dziećmi na tematy nurtujące współczesnego człowieka (tym bardziej, że dzieci poszły naszymi śladami), oglądanie ciekawych filmów, zgłębianie tajników historii a przede wszystkich wspólne „wypady za miasto”.

 


 

 

ZOBACZ TAKŻE
ZOBACZ TAKŻE