STRONA GŁÓWNA / PORADNIE ŻYCIA RODZINNEGO

PORADNIE ŻYCIA RODZINNEGO

Struktura Katolickich Poradni Życia Rodzinnego w Archidiecezji Krakowskiej

Widząc zagrożenie rodziny w dzisiejszym świecie i chcąc spieszyć jej z pomocą, został przygotowany nowy sposób funkcjonowania poradnictwa.

Od 1 stycznia 2009 r. w naszej Archidiecezji działają trzy typy poradni:

1. Poradnia Specjalistyczna „MIŁOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ” przy Bazylice Mariackiej w Krakowie, plac Mariacki 7.

Porad udzielają specjaliści, w środę również w języku angielskim. Jest ona otwarta dla rodzin, małżeństw i narzeczonych oraz osób potrzebujących z całej archidiecezji.

2. Poradnie dla rodziny – służą pomocą rodzinie w siedmiu miejscowościach Archidiecezji. Są czynne raz w tygodniu, w ustalonym dniu, przez jedną lub dwie godziny.

3. Poradnie przy parafiach – pełnią swą dotychczasową posługę, obejmując troską głównie narzeczonych i małżonków przygotowujacych się do chrztu swych dzieci. Zachęcamy też wszystkich wiernych będacych w kryzysie i potrzebujących pomocy do korzystania z pomocy jaką oferują poradnie.

Wszystkie porady są bezpłatne, ponieważ są wyrazem troski Kościoła o człowieka w potrzebie.

ZADANIA KATOLICKICH PORADNI

PORADNIA „MIŁOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ”

PORADNIE DLA RODZINY

PORADNIA BIOETYCZNA