STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŻYCZENIA NA WIELKANOC 2021

Życzenia na Wielkanoc 2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego kieruje nasze spojrzenia na pusty grób, który na zawsze stał się symbolem zwycięstwa Życia nad śmiercią...

Życzenia na Wielkanoc 2021

Jak pisze w swej adhortacji Amoris laetitia papież Franiszek „z tej tajemnicy wypływa wszelka prawdziwa miłość. Oblubieńcze przymierze, które zostało zainaugurowane w chwili stworzenia i objawione w historii zbawienia, otrzymuje pełne objawienie swego znaczenia w Chrystusie i Jego Kościele. Od Chrystusa, za pośrednictwem Kościoła, małżeństwo i rodzina otrzymują niezbędną łaskę do świadczenia o miłości Boga i życia życiem komunii”(Franciszek, Al 63).

W Roku Rodziny Amoris laetitia pragniemy życzyć, aby czas Wielkanocy był w Waszych rodzinach i wspólnotach przeniknięty doświadczeniem prawdziwej miłości płynącej z tajemnicy męki, krzyża i Zmartwychwstania Jezusa. Niech Jego łaska płynąca z uczestnictwa w liturgii Paschalnej odnawia i umacnia, rodząc pokój serca. Niech buduje komunie i jedność, pomimo izolacji i trudności jakie wprowadziły ostatnie miesiące walki z rozpowszechniającą się pandemią i jej skutkami. Zapewniając o modlitwie, życzymy zdrowych, rodzinnych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych.

zespół Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie