STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZAMĘŻNE, TRADYCYJNE I POBOŻNE KOBIETY SĄ NAJSZCZĘŚLIWSZE. POTWIERDZAJĄ TO BADANIA

Zamężne, tradycyjne i pobożne kobiety są najszczęśliwsze. Potwierdzają to badaniaPobożne i szanujące tradycję kobiety są najszczęśliwszymi żonami. Mają też najbardziej satysfakcjonujące życie seksualne – wynika z najnowszych badań.

Badanie na temat zadowolenia z życia małżeńskiego przeprowadził Instytut Badań Rodziny ze stanu Wirginia w USA. Placówka przepytała pary w jedenastu państwach na całym świecie: Argentynie, Australii, Chile, Francji, Irlandii, Kanadzie, Kolumbii, Meksyku, Peru, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Okazuje się, że pary religijne tworzą lepsze i trwalsze związki; czerpią też większą satysfakcję z miłości cielesnej niż pary niereligijne lub takie, w których tylko jedna osoba jest wierząca. W przypadku kobiet ta satysfakcja jest aż o połowę większa w małżeństwach pobożnych niż w religijnie „letnich” lub niewierzących.

Najbardziej zadowolone z jakości związku były kobiety żyjące w małżeństwie „tradycjonalistycznym”.

Badanie wykazało też, że kwestia religijności nie ma wpływu na przemoc w związku – ani pozytywnego, ani negatywnego. Nieprawdziwe są więc popularne na lewicy twierdzenia o wierze katolickiej jakoby sprzyjającej przemocy domowej.

 

Pach

Źródła: kath.net, lifesitenews.com

ARTYKUŁ POCHODZI ZE STRONY: WWW.PCH24.PL
ZOBACZ TAKŻE