STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XXXIV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ

XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

W dniach 22-23 września 2018 r. odbędzie się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Pielgrzymka od lat gromadzi przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej małżeństwa, rodziny, a także osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu” (kard. S. Wyszyński). Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia nie są obojętne. PROGRAM PIELGRZYMKI:

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Sobota, 22 września 2018
Godz. 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej
Godz. 16.45 Rodzina w służbie życiu – wystawa o rodzinie Ulmów
Godz. 19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
Godz. 21.00 Apel Jasnogórski

Niedziela, 23 września 2018
Godz. 9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego
Wymagająca miłość. Opowieść o adopcji – Beata i Antoni Dzierżanowscy
Przekaz wiary dzieciom – Piotr Wołochowicz
Radość miłości. Świadectwo z udziału w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie – Marta i Henryk Kuczajowie

Godz. 11.00 Msza Święta na Jasnogórskim Szczycie
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

Pielgrzymka organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.