STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WSPÓŁCZESNE WYZWANIA W PRZYGOTOWANIU MŁODZIEŻY DO MAŁŻEŃSTWA

WSPÓŁCZESNE WYZWANIA W PRZYGOTOWANIU MŁODZIEŻY DO MAŁŻEŃSTWA

Zapraszamy na konferencję prasową i panelową  „KU SZCZĘŚLIWEJ RODZINIE” (ONLINE) 13 grudnia 2021 r. o godz. 10.30. Jednym z prelegentów będzie ks. dr Paweł Gałuszka, specjalista z zakresu nauczania św. Jana Pawła II w aspekcie rodziny, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin archidiecezji krakowskiej.

KONFERENCJA PANELOWA, GODZ. 11.20-13.20 TEMAT: WSPÓŁCZESNE WYZWANIA W PRZYGOTOWANIU MŁODZIEŻY DO MAŁŻEŃSTWA

PANEL – WPROWADZENIE MERYTORYCZNE abp dr Wacław Depo – Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy KEP, metropolita częstochowski bp dr hab. Wiesław Śmigiel, Minister Barbara Socha

„Duchowe fundamenty małżeństwa” – dr hab. Mieczysław Guzewicz

„Rodzina wyzwaniem dla młodych – aspekt socjologiczny” – prof. Jacek Kurzępa

„Przesłanie św. Jana Pawła II w aspekcie małżeństwa” – ks. dr Paweł Gałuszka, specjalista z zakresu nauczania św. Jana Pawła II w aspekcie rodziny, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin archidiecezji krakowskiej

ks. dr Jarosław Grabowski – Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

„Lęki i obawy młodych” – ks. dyr. Zbigniew Kucharski

DYSKUSJA Z UDZIAŁEM ZAPROSZONYCH GOŚCI Proponowane zagadnienia: Współczesne wyzwania w aspekcie przygotowanie do małżeństwa. Zjawiska obserwowane w środowisku młodzieży. W jakim kierunku zmierzamy? Co proponować na dziś i jutro? Jakie działania podejmować w aspekcie obecnej sytuacji epidemiologicznej?

g. 13.20 Zakończenie – bp dr hab. Wiesław Śmigiel

LINK DO KONFERENCJI