STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ RUSZA NOWY PROGRAM DLA NARZECZONYCH RADOŚĆ I NADZIEJA

W Archidiecezji Krakowskiej rusza nowy program dla narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA

Kurs przedmałżeński prowadzony wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA powstał w 2010 roku w Fundacji Pomoc Rodzinie przy Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Program ten zastał zaaprobowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Fundacja Towarzyszenia Rodzinie realizuje PROGRAMY NA MIŁOŚĆ I ŻYCIE na podstawie umowy z Fundacją Pomoc Rodzinie.Program RADOŚĆ i NADZIEJA składa się z dwóch spotkań stacjonarnych oraz 5 zadań e-learnigowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 10-11  października  2020 r., a drugie w dniu 21 listopada 2020 r. Godziny zajęć: 10 października 2020 r.  9.00-20.00, 11 października 2020 r.  9.00-17.00, 21 listopada 2020 r. 9.00-17.00. Pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem narzeczeni wykonują 5 zadań w warunkach domowych.

Program składa się z 6 sesji warsztatowych, 2 wykładów uzupełniających oraz skupienia końcowego. Zapisy od 1 września godz. 9.00

10 października 2020 r.  – sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?”, „Czy my się znamy?” i „Czy to ty?”
11 października 2020 r.  – sesje warsztatowe: „Jak ja ciebie kocham?” i „Co dalej po ślubie?” oraz wykład „Odpowiedzialne rodzicielstwo” (na koniec dnia jest przewidziana również Msza Święta)
21 listopada 2020 r. – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”, wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa” oraz skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Kurs jest prowadzony w małych grupach. W ramach sesji narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim. Przewidziany jest również czas na modlitwę.

W ramach przygotowania do małżeństwa, narzeczeni są zobowiązani do wzięcia udziału w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ się podczas spotkań weekendowych. Należy umówić się na nie dodatkowo, z nauczycielami naturalnych metod rozpoznawania płodności w Poradni Życia Rodzinnego.

PROWADZĄCY

ojciec  dr Grzegorz Zakrzewski OSPPE, paulin, duszpasterz małżeński i rodzinny

oraz pary małżonków

 

  •  Na zakończenie Programu narzeczeni otrzymują zaświadczenie o odbyciu kursu przedmałżeńskiego niezbędne przy zawarciu sakramentu małżeństwa. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest 100% obecności podczas obu spotkań oraz przesłanie informacji zwrotnej z 5 zadań e-learningowych.
  • Gdy wiesz już, kogo chcesz uczynić swoją żoną – swoim mężem, to warto przygotować się do małżeństwa z tą konkretną osobą, a nie do małżeństwa “w ogóle”. Dlatego na Program zapraszamy pary narzeczonych, a nie pojedyncze osoby.

Więcej informacji o programie  Radość i Nadzieja

 

ZOBACZ TAKŻE