STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE SYNODALNE DLA KOBIET

SPOTKANIE SYNODALNE DLA KOBIET

Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Spotkanie synodalne dla kobiet, które odbędzie się 5 lutego 2022 r.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej uczestniczy obecnie w pracach trwającego w Kościele Katolickim diecezjalnego etapu Synodu o Synodalności. Celem tego etapu jest stworzenie okazji dla wszystkich katolików do podążania razem drogą wzrastania ku komunii i misji, do którego Bóg wzywa Kościół w trzecim tysiącleciu. Zespół Synodalny Archidiecezji Krakowskiej pragnie wsłuchać się w głos różnych grup obecnych w naszym Kościele lokalnym. Perspektywa kobiet jest z tego punktu widzenia szczególnie istotna. W związku z tym pragniemy zaprosić Panie na spotkanie przedstawicieli kobiet aktywnie zaangażowanych w życie Kościoła na terenie naszej diecezji.Spotkanie to będzie miało charakter seminaryjno-warsztatowy i stanowić będzie okazję do podzielenia się różnymi opiniami na temat aktualnej roli kobiet i możliwości ich angażowania się w życie Kościoła.
Udział w spotkaniu wymaga rejestracji do 24 stycznia 2022 r.