STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / STUDIA PODYPLOMOWE Z DUSZPASTERSTWA RODZIN – REKRUTACJA NA ROK 2021/2022

Studia podyplomowe z duszpasterstwa rodzin – rekrutacja na rok 2021/2022

Wydział Duszpasterstwa Rodzin serdecznie zaprasza na drugą edycję studiów podyplomowych z duszpasterstwa rodzin na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Zainicjowane,  w naszej Archidiecezji, przez ks. kardynała Karola Wojtyłę  Studium Teologii Rodziny od ponad 40 lat kształciło osoby, które podejmowały się zadania towarzyszenia narzeczonym w ich drodze do małżeństwa poprzez posługę doradcy życia małżeńskiego, a także współpracowały z duszpasterzami jako animatorzy duszpasterstwa rodzin w parafiach .

Oferowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie studia umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy o małżeństwie i rodzinie niezbędnej w pracy duszpasterskiej podejmowanej we współczesnych uwarunkowaniach. Adresowane są do osób świeckich, jak również duchownych (księży, sióstr zakonnych). Przygotowują do pracy w strukturach parafialnych, dekanalnych oraz diecezjalnych. Stanowią ciekawą ofertę dla liderów wspólnot i stowarzyszeń, dla których fundamentem jest katolickie nauczanie o małżeństwie i rodzinie. Dla osób żyjących w małżeństwie są okazją do pogłębienia tematów, które w sposób bardziej twórczy pomogą przeżywać ich powołanie.

Absolwenci uzyskują kwalifikacje do bycia konsultorami i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami wspólnot parafialnych oraz przygotowują liderów ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny. Studia dostarczają umiejętności do prowadzenia kursów dla narzeczonych oraz przygotowują do pracy w diecezjalnym poradnictwie rodzinnym.

Oferta kierowana jest dla każdego, kto chciałby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności w zakresie duszpasterstwa rodzin, jak również poszerzyć swoją wiedzę na temat katolickiego nauczania na temat małżeństwa i rodziny.