STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RAJD DLA ŻYCIA 5-6 WRZEŚNIA 2020 R.

Rajd dla Życia 5-6 września 2020 r.

W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zapraszamy na 10. edycję Rajdu dla życia.

Rajd dla Życia  5-6 września 2020 r.

1000 zł? 100 000 zł? 10 000 000 zł? Ile warte jest ludzkie życie? Niezależnie od tego, co mówi współczesny świat, odpowiedź na to pytanie zawsze powinna być jedna: ludzkie życie jest BEZCENNE. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w 10. edycji Rajdu dla Życia, ogólnopolskiej akcji KSM. W tym roku, ze względu na pandemię, Rajd przybierze inną formę i będzie przygotowywany w diecezjach. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię.” (Jr 1,5a).  Zachęcamy do wydarzeń organizowanych przez KSM Archidiecezji Krakowskiej.

Działamy szeroko, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To trzytorowe działanie ma na celu materialne wsparcie instytucji i organizacji zaangażowanych w obronę życia oraz poszerzenie świadomości społecznej w kwestii możliwości dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, a także podkreślenia świętości życia. Chcemy edukować młodych, że każdy z nas powinien być obrońcą życia. Jest to też możliwość do aktywnego spędzania czasu, jak też zdobycia cennych informacji.

Zapraszamy do:

–  Wzięcia udziału w konferencji na temat obrony życia poczętego – 5 września 2020 roku o godzinie 10:00 w piwnicy „Pod Orłami” – Kraków, Wiślna 12. Gośćmi będą członkowie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, ks. dr Paweł Gałuszka – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, animatorzy Duchowej Adopcji.

Zapoznawania się z tworzonymi w ramach akcji materiałami, promującymi postawę pro-life, wskazującymi na konieczność obrony życia, pokazującymi, że mama stojąca przed wyborem ma gdzie udać się po wsparcie, które przygotowujemy we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka. Będą się one ukazywać od połowy sierpnia na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych (FB, Twitter, Instagram).

Wybrania się na dwudniową pielgrzymkę rowerową do sanktuarium naszej Patronki – bł. Karoliny Kózkówny do Zabawy (szczegóły w wydarzeniu na FB https://www.facebook.com/events/289919962287876/).

Link do zapisów: https://forms.gle/aAmN2b7PKJTN23nGA. Zapisy trwają do 25 sierpnia.

Pokonania 30 kilometrów na 30-lecie reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dzięki czemu zbierzemy fundusze na wsparcie wybranej instytucji wspierającej obronę życia – dokładniej Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Archidiecezję Krakowską przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie w którym pracują siostry Nazaretanki. Kilometry zostaną przeliczone na złotówki. Możesz biegać, jeździć na rowerze, rolkach, spacerować, kilometry będziemy zbierać 5 i 6 września. Należy udokumentować je dzięki screenom z aplikacji, a potem wrzucić je pod postami we wspomnianym wydarzeniu na FB lub wysłać na maila biuro@krakow.ksm.org.pl

 

Możesz zaangażować się w jedno z proponowanych działań lub pójść na całość i wziąć udział we wszystkich, ale zacznij od przekazania informacji o wydarzeniu dalej. Pamiętaj, bez Ciebie nie damy rady!

Bądź na bieżąco ze szczegółami wydarzenia na naszych mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/KAESEMAK/

https://www.instagram.com/ksm_krakow/

https://twitter.com/KAESEMAK

http://krakow.ksm.org.pl/

 

Współpraca: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Patronat Honorowy: J. Em. Abp. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski

Patronat medialny: Radio Plus, Niedziela małopolska, Gość Krakowski, Tryby. Katolicki miesięcznik studencki, Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

 

KSM Archidiecezji Krakowskiej

 

 

Wydarzenie koordynuje:

Damian Róg, Skarbnik Zarządu KSM AK

tel. 519 827 705; e-mail: d.rog@krakow.ksm.org.pl

Rzecznik prasowy KSM AK:

Kamila Ciupińska

tel. 531 617 729; e-mail: k.ciupinska@krakow.ksm.org.pl

ZOBACZ TAKŻE