STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PODZIĘKOWANIE ZA POSŁUGĘ W DZIELE DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO

Podziękowanie za posługę w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

14 grudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach dziękowaliśmy Panu Bogu za posługę Haliny i Czesława Chytrów, Diecezjalnych Animatorów Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Podziękowanie za posługę w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Za swoją pełną oddania i serca posługę Państwo Chytrowie zostali odznaczeni przez bp. Jana Zająca odznaczeniem „Beati Misericordes”.

Ponad trzydziestoletnia posługa Państwa Czesława i Haliny Chytrów swój początek miała w parafii św. Józefa w Podgórzu. Następnie od 2005 r. zaczęli posługiwać w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie w każdą drugą sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 15.20 odbywa się obrzęd przyjęcia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Miesięcznie w to dzieło włącza się od 25 do 250 osób.

Państwa Halinę i Czesława Chytrów, którzy ze względu na wiek złożyli rezygnację z pełnionej posługi, od 11 stycznia br. zastąpią Państwo Agnieszka i Piotr Uchańscy.

duchowaadopcja@diecezja.pl