STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PIĘTNAŚCIE LAT OKNA ŻYCIA W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Piętnaście lat Okna Życia w Archidiecezji Krakowskiej

19 marca br. obchodzić będziemy 15. rocznicę utworzenia pierwszego w Polsce Okna Życia.Okno znajduje się w istniejącym od 1978 r. Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie, który jest prowadzony przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W domu posługują Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, które pracują pośród zamieszkujących w domu kobiet, jak również czuwają przy oknie życia.

Krakowskie Okno Życia, jako pierwsze w Polsce, powstało z inicjatywy kard. Stanisława Dziwisza i uroczyście otwarte 19 marca 2006 r. Chodziło o stworzenie w Archidiecezji Krakowskiej miejsca, w którym zdesperowane i znajdujące się w dramatycznym położeniu matki, mogą anonimowo zostawić swoje dziecko. Złożone anonimowo w Oknie Życia dzieci natychmiast przekazywane są do szpitala, gdzie oczekują na nowy dom.

Prosząc o modlitwę za to dzieło, zachęcamy do włączenia się w materialną pomoc związaną z przewidzianym generalnym remontem i rozbudową Domu Samotnej Matki, w którym mieści się Okno Życia. Finansowe wsparcie można przekazać za pomocą istniejącej na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin bramki płatniczej Funduszu Ratowania Życia SOS, bądź wpłacając na konto: 92 1240 1431 1111 0000 1045 8941 z dopiskiem „Okno Życia”.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE