STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PEREGRYNACJA IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej

26 grudnia 2021 r. w Sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem rozpocznie się w archidiecezji krakowskiej peregrynacja Ikony Świętej Rodziny.

Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej

Peregrynacja ikony św. Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej wpisuje się w przeżywany w całym Kościele Powszechnym Rok Rodziny Amoris laetitia. Jest wydarzeniem o charakterze modlitewnym, które adresowane jest do małżeństw i rodzin zamieszkujących wszystkie parafie naszej archidiecezji. Peregrynacja będzie trwała pół roku. Rozpocznie ją Msza św. sprawowana 26.12.2021 r. w Niedzielę Świętej Rodziny przez abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego, w Sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem. Zakończy się natomiast 26.06.2022 r. Diecezjalnym Spotkaniem Rodzin w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Będzie ono przeżywane w łączności z Ojcem św. Franciszkiem, który w tym samym czasie spotka się z delegacjami rodzin z całego świata w ramach X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie. Hasło peregrynacji Największa jest miłość, nawiązuje do tematu papieskiego spotkania Miłość rodzinna, powołanie i droga do świętości, jak również do tytułu posynodalnej adhortacji apostolskiej Franciszka Amoris laetitia o miłości w rodzinie. To spojrzenie na chrześcijańską rodzinę nie z perspektywy trudności i problemów jakie ją dotykają, ale z punktu widzenia źródła jej radości. Naszej modlitwie z rodzinami i za rodziny towarzyszyć będzie refleksja nad ludzką i Bożą miłością, które stanowią przestrzeń sakramentalnego życia małżonków. Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny będzie miała dwa etapy. Pierwszy związany jest z przygotowaniem do peregrynacji we wszystkich parafiach dekanatu w niedzielę poprzedzającą peregrynację. Będzie to czas modlitwy o duchowe owoce tego wydarzenia dla rodzin z całego dekanatu. Drugi etap to już peregrynacja w wybranych parafiach dekanatu. Do udziału w niej zaproszeni są zamieszkujący je wierni, jak również rodziny i duszpasterze z sąsiednich parafii, do których nie dotrze ikona. Centralnymi punktami spotkania rodzin w parafiach będzie uroczysta Msza św. wieczorna i modlitwa rodzin przy ikonie.

Szczegóły dotyczące peregrynacji i aktualne relacje z jej przebiegu można znaleźć na stronie peregrynacjaikony.pl