STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MSZA ŚW. Z OBRZĘDEM PODJĘCIA DZIEŁA DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO – 9 MAJA 2020 R. W SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH

Msza św. z obrzędem podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – 9 maja 2020 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy św. połączonej z obrzędem podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która odbędzie w najbliższą sobotę 9 maja o godz. 15.15, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msze św. poprzedzi o godz. 15.00 modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym miesiącu naszej modlitwie będzie towarzyszyła Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej, ze swoim Asystentem Kościelnym, Ks. kan. Mirosławem Dziedzicem.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitewnym zobowiązaniem podjętym w intencji jednego dziecka, które  znane jest  tylko Panu Bogu, a którego  życie jest zagrożone.  Poprzez podjęcie zobowiązania duchowej adopcji, adoptowane dziecko oraz jego rodzice zostają otoczeni przez dziewięć miesięcy duchową opieką.

Osoby, które w tym dniu będą łączyły się duchowo  na modlitwie, podejmując Duchową Adopcję, mogą poinformować nas  poprzez  wypełnienie na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin przygotowanego formularza: imię osoby podejmującej Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i miejsce zamieszkania. Taką informację można również dostarczyć drogą mailową na adres duchowaadopcja@diecezja.pl lub przesłać pocztą na adres Wydziału.

Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie