STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “MOJE DZIECKO SIĘ ŻENI…” WARSZTATY DLA TEŚCIÓW

“Moje dziecko się żeni…” warsztaty dla teściów

Nieraz przy okazji przygotowań do sakramentu małżeństwa przywoływane są słowa Jezusa „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.” (Mt 19,5). Pojawiają się one w czytaniach ślubnych, na zaproszeniach, podczas kursów dla narzeczonych.....To zdanie podkreśla ogromną zmianę w życiu młodych, a także w życiu ich rodziców. Ich ukochane dziecko ich opuszcza i odchodzi, by rozpocząć nowe życie jako mąż lub żona. To czas, w którym mieszają się różne emocje: od radości, dumy i podekscytowania, aż po strach i smutek. To moment symbolicznego zakończenia dzieciństwa swojego dziecka – dla rodziców oznacza to zmierzenie się z utratą jakiejś części siebie i otwarciem się na nowe role: teścia, teściowej, dziadka czy babci. Jako Fundacja Towarzyszenia Rodzinie chcemy towarzyszyć w tej zmianie i ułatwić przejście przez nią rodzicom nowożeńców i narzeczonych.

Proponujemy Wam dwa warsztaty online (po 2 godziny), które odbędą się 30 czerwca i 7 lipca 2021 w godzinach: 19.00 – 21.00. Warsztaty poprowadzi Monika Chochla, doświadczony psycholog, trener i coach, twórca autorskich warsztatów psychologicznych, a także doradca życia rodzinnego.  Ślub dziecka to moment, gdy każda z rodzin na nowo organizuje swoje życie – młodzi po raz pierwszy, rodzice po raz kolejny, dostosowując się do nowych warunków. W tym pełnym wyzwań czasie zapraszamy po porcję psychologicznej wiedzy oraz praktycznych ćwiczeń, ułatwiających mądre i dojrzałe przygotowanie się do tej zmiany.
Na spotkaniach będziecie mogli w przyjaznej i życzliwej atmosferze dowiedzieć się, jak budować relacje między dziećmi i teściami oraz zmierzyć się z obawami dotyczącymi syndromu pustego gniazda. Będzie to okazja, by zobaczyć siebie w nowych rolach: rodzica dorosłego już dziecka, teścia/ teściowej oraz w przyszłości dziadka i babci.
Poznacie praktyczne ćwiczenia ułatwiające mądre i dojrzałe przygotowanie do zmiany, przećwiczymy stawianie i respektowanie granic pomiędzy rodziną pochodzenia a rodziną młodych małżonków oraz zmierzymy się z dawaniem dziecku prawa do odejścia i „odcięcia pępowiny”. Zaplanujecie także najbliższy czas, który dzięki zachodzącym zmianom może stać się okresem realizacji marzeń, odkładanych na wieczne „kiedyś”.
ZOBACZ TAKŻE