STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MAŁŻEŃSTWO – PROJEKT NA CAŁE ŻYCIE. ZAPROSZENIE DO ŚWIĘTOWANIA

Małżeństwo – Projekt na całe życie. Zaproszenie do świętowania

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w naszej Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

Obok wydarzeń centralnych, o których opowiada plakat, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji. Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami, chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem:

„Małżeństwo – projekt na całe życie”.

Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na najbliższe spotkanie rejonowe, które odbędzie się 9 września br. w kościele pod wezwaniem św. Krzyża w Zakpanem.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 prelekcją na temat „Być wiernym planowi Bożemu”, który wygłosi  ks. dr Paweł Gałuszka. Następnie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św.. Po Mszy św. będzie modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem i indywidualne błogosławieństwo.