STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DELEGACJA WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN NA WARSZAWSKIM KONGRESIE PORADNICTWA

DELEGACJA WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN NA WARSZAWSKIM KONGRESIE PORADNICTWA

1 lipca 2019 r. Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

1 lipca 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbył się Kongres Poradnictwa z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W dyskursie dotyczącym poradnictwa wzięli udział przedstawiciele Duszpasterstwa Rodzin – Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego Beata Choroszewska, ks. dr hab. Paweł Landwójtowicz Dyrektor Diecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego w Opolu, ks. dr Stanisław Paszkowski Diecezjalny Duszpasterz Rodzin w Archidiecezji Wrocławskiej. Wydział Rodzin Archidiecezji Krakowskiej reprezentowały Panie dr Urszula Miernik – Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego, Marlena Gorczyca-Wojciechowska, Karolina Latkiewicz oraz Anna Marek.

Celem Kongresu było zainicjowanie procesu integracji takich nurtów poradnictwa, jak prawne, obywatelskie, psychologiczne, konsumenckie zawodowe, prozdrowotne oraz poradnictwo rodzinne. Dyskutowano nad kwestiami, którą są także kluczowe dla katolickiego poradnictwa rodzinnego, takimi jak standardy świadczeń usług poradniczych, perspektywy współpracy między różnymi branżami poradniczymi. Odniesiono się także do obecnej sytuacji i potrzeb podmiotów świadczących usługi poradnicze. Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego w swoim wystąpieniu podczas głównej sesji planarnej odniosła się do standaryzacji zawodu doradcy życia rodzinnego oraz poruszyła sprawy finansowania katolickich poradni rodzinnych.

Więcej o Kongresie: http://kodr.pl/2019/07/duszpasterstwo-rodzin-na-kongresie-poradnictwa/

Wideo