STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOMUNIKAT W SPRAWIE PRZYGOTOWANIA DO MAŁŻEŃSTWA W CZASIE COVID 19

Komunikat w sprawie przygotowania do małżeństwa w czasie COVID 19

Obserwując z niepokojem wzrastającą liczbę zachorowań na COVID 19 i kierując się troską o zdrowie narzeczonych i ich rodzin przekazujemy informacje dotyczące przygotowania do małżeństwa w okresie najbliższych tygodni.Zwracamy się z prośbą, aby narzeczeni których termin ślubu przekracza okres sześciu miesięcy skorzystali z przygotowania do małżeństwa w późniejszym terminie. Szczególnie dotyczy to wizyt w poradni życia rodzinnego, gdzie spotkania mają charakter bezpośredni.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin stosując się do ogólnych wytycznych związanych z epidemią wraca do propozycji katechez online, nie wykluczając możliwości uczestniczenia narzeczonych w katechezach stacjonarnych, które są organizowane w archidiecezji. Katechezy online są nadzwyczajną formą przygotowania bezpośredniego do małżeństwa i są organizowane wyłącznie przez Fundację Towarzyszenia Rodzinie (ftrodzinie.pl).   Propozycja katechez online adresowana jest szczególnie do osób przebywających w czerwonych strefach. 

Równocześnie będzie istniała możliwość odbycia drogą online indywidualnego spotkania z Doradcą Życia Rodzinnego (zapisy ftrodzinie.pl).

Podczas korzystania z katechez prowadzonych w trybie stacjonarnym, prosimy o przestrzeganie przepisów określanych przez władze państwowe, co pozwoli zapewnić bezpieczeństwo prowadzącym spotkania, jak ich uczestnikom.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy na adres narzeczeni@ftrodzinie.pl lub rodzina@diecezja.pl .

 

ZOBACZ TAKŻE