STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO W DNIU ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego w Dniu Świętości Życia

W związku z sytuacją epidemiczną zmianie ulegają centralne, jak i parafialne obchody Dnia Świętości Życia w Archidiecezji Krakowskiej

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego w Dniu Świętości Życia

• Msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Bazylice Mariackiej dostępna będzie jedynie poprzez transmisję internetową na stronie diecezja.pl . Zapraszamy do duchowej łączności, a osoby pragnące podjąć duchową adopcję o powtarzanie na głos podczas transmisji słów przyrzeczenia.
  • W parafiach zalecamy prywatny sposób podjęcia Duchowej Adopcji, poprzez indywidualne odmówienie formuły przyrzeczenia. Księży Proboszczów prosimy o umieszczenie w widocznym miejscu w kościołach deklaracji przystąpienia do duchowej adopcji wraz z koszykiem, do którego można je składać oraz pobranie i wydrukowanie formuły przyrzeczenia dla osób które zechcą je złożyć.
  • Istnieje możliwość podjęcia duchowej adopcji w domach. Jeśli do dzieła pragnie przystąpić więcej domowników, obrzęd ten mogą przeprowadzić rodzice, czy też jeden z dorosłych członków rodziny.

Osoby, które zdecydują się na taką formę proszone są o wypełnienie na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin przygotowanego formularza : imię osoby podejmującej Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i miejsce zamieszkania.

Taką informację można również dostarczyć drogą mailową na adres duchowaadopcja@diecezja.pl .

Formuła przyrzeczenia, którą powinni odmówić osoby podejmujące duchową adopcję. Poprzedzamy ją wykonaniem znaku krzyża oraz krótką modlitwą (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu)

*Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci

*Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych *Postanawiam mocno i przyrzekam

*Że od dnia 25 marca 2020 r.

*W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

*Biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko* którego imię jedynie Bogu jest wiadome

*Aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia

*Oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

*Tymi modlitwami będą:

– jedna Tajemnica Różańca św.,

– moje dobrowolne postanowienia,

– modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

“Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen”.