STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DIECEZJALNE OBCHODY DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA ORAZ ROZPOCZĘCIE ROKU RODZINY „AMORIS LAETITIA” W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

DIECEZJALNE OBCHODY DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA ORAZ ROZPOCZĘCIE ROKU RODZINY „AMORIS LAETITIA” W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

19 marca w uroczystość św. Józefa rozpoczniemy rok poświęcony Rodzinie „Amoris laetitia” ogłoszony przez Papieża Franciszka. Diecezjalna inauguracja roku rozpocznie się Mszą świętą w dniu 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, której będzie przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Eucharystia z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

DIECEZJALNE OBCHODY DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA ORAZ ROZPOCZĘCIE ROKU RODZINY „AMORIS LAETITIA” W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Dzień Świętości Życia ustanowiła przed dwudziestoma latami Konferencja Episkopatu Polski jako odpowiedź na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium vitae”. Troska o dzieło obrony życia poczętego ma swą dalszą kontynuację podczas pontyfikatu papieża Benedykta XVI oraz w nauczaniu obecnego Ojca św. Franciszka, którzy na różne sposoby zachęcają, aby rodziny z radością otwierały się na dar życia.

Inicjatywą ściśle związaną z Dniem Świętości Życia jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono przede wszystkim na dziewięciomiesięcznej modlitwie w intencji duchowo adoptowanego, nienarodzonego dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. W celu pogłębionego włączenia się w przeżywanie Dnia Świętości Życia oraz ustanowionego przez papieża Franciszka Roku Rodziny Amoris laetitia proponujemy szereg inicjatyw:

  • Tydzień modlitw o ochronę życia, planowany w dniach 19-25 marca br. Stanowi on kontynuację Nowenny Życia za przyczyną św. Jana Pawła II, która poprzedziła orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r. (link do strony, za pośrednictwem której można ją pobrać: zazyciem.pro-life.pl )
  • Uczestnictwo we Mszy św. z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego połączonej z otwarciem przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego, Roku Rodziny Amoris laetitia w Archidiecezji Krakowskiej w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2021 r. o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.
  • Uczestnictwo we Mszy św. z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach Archidiecezji Krakowskiej.
  • Uczestnictwo we Mszy św. z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w każdą drugą sobotę miesiąca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w Łagiewnikach o godz. 15.20. Mszę św. poprzedza Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 .

Głośmy Ewangelię życia, podejmując dzieło duchowej adopcji dzieci, które są zagrożone. Dziękujmy dobremu Bogu za dar macierzyństwa, otoczmy naszą modlitwą rodziców i wszystkie matki a szczególnie te, które nie boją się wydać na świat dziecka i wychować je nawet bez udziału ojca.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji jednego wybranego przez Boga dziecka, które rozwija się w łonie matka, ale które jest zagrożone aborcją. Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji rozpoczyna się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i trwa do świąt Bożego Narodzenia.

ZOBACZ TAKŻE