STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 5 GRUDNIA – DZIEŃ MODLITW O DAR POTMOSTWA

5 grudnia – Dzień modlitw o dar potmostwa

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych Abraham i Sara zapraszają do wspólnej modlitwy o dar potomstwa. Obchody centralne odbedą się 5 grudnia 2021 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

W ramach obchodów centralnych odbędzie się  o godz. 12.30  Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego  ( w dolnym kościele) i krótka konferencja o godz. 14.45  podczas której swoje świadectwo powiedzą małżonkowie  Karolina i Grzegorz, którzy po kilku latach oczekiwania na potomstwo obecnie cieszą się trójką dzieci. Następnie krótki  komentarz wygłosi pani psycholog Aleksandra Siódmak,  która od wielu lat pracuje z parami doświadczającymi problemów z płodnością.
Stowarzyszenie troszczy się o to, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. Szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską.
Zapraszamy do zorganizowania 5 grudnia 2021 obchodów tego Dnia także w Waszej parafii. Niezbędne materiały dostępne są na stronie: https://abrahamisara.pl/…/5-12-dzien-modlitw-o-dar…/