STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 5 CZERWCA 2021 R. IV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZIN DZIECI UTRACONYCH

5 czerwca 2021 r. IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

Duszpasterstwo Rodzin Dzieci Utraconych zaprasza na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach. Patronat nad pielgrzymką objął abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

5 czerwca 2021 r. IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

Program pielgrzymki:

• godz. 12.00 Modlitwa Anioł Pański i Msza św. po przewodnictwem ks. dr. hab. Lucjana Szczepaniaka SCJ, Kapelana Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie,
  • po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką oraz aktem zawierzenia zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

Przed wejściem do bazyliki rozdawane będą świece oraz karty, na których będzie można wpisać imię zmarłego dziecka. Zostaną one poniesione podczas ofiarowania wraz darami ofiarnymi.

Pielgrzymka organizowana przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia.

Więź dziecka i rodziców to wzajemny dar który jest najbardziej naturalny, delikatny w swojej wyjątkowości, a zarazem niezmiennie trwały. Odpowiednio pielęgnowany i doceniany może stanowić sens życia. Dziecko jest przyszłością dwojga ludzi. Cząstki ich samych mają w nim przetrwać, gdy ich już nie będzie. Takiego następstwa zdarzeń życzyliby sobie rodzice, często wydaje im się to takie oczywiste…Gdy dziecko umiera, zaburzony zostaje cały porządek ich świata. Odchodzi ukochana osoba- jedyny i niepowtarzalny człowiek, którego nikt im nie zastąpi. Umiera część ich samych, życie ulega totalnemu przeobrażeniu. Przestaje istnieć ich uporządkowany świat….

fragment z książki Opuszczeni rodzice. Nagła śmierć dziecka. Jak żyć dalej? A. J. Jędrzejewskiej Kraków 2015.