Strona główna » Aktualności » DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA – 8 KWIETNIA

Dzień Świętości Życia – 8 kwietnia

W najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia, w przypadającą wówczas Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,  obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
O godz. 18.00 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Zająca.

Tego dnia zarówno w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, jak i w parafiach, będzie możliwość uroczystego włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 r. w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” ogłoszonej 25 marca 1995 roku.

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu oraz do włączenia się swoją modlitwą w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dzień Świetości Życia 2024 – plakat (PDF)