Strona główna » Aktualności » DIECEZJALNE OBCHODY DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA W SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W poniedziałek, 8 kwietnia, w przypadającą wówczas Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach miały miejsce diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia.

O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Zająca.
Podczas Eucharystii odbył się również uroczysty akt włączenia się w modlitewne Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które zostało podjęte przez kilkadziesiąt osób.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 r. w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” ogłoszonej 25 marca 1995 roku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach