STRONA GŁÓWNA / ABRAHAM I SARA

ABRAHAM I SARA

PLAN DZIAŁAŃ STOWARZYSZENIA I KRAKOWSKIEGO DUSZPASTERSTWA MAŁŻEŃSTW NIEPŁODNYCH

opracowany przez Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara”

8 września 2018 r. – rozpoczęcie roku formacyjnego: msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przy ul. Nazaretańskiej 1 w Krakowie. Zgodnie z propozycją Kapelana Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” – ks. Mirosława Czapli, tematem przewodnim roku formacyjnego będzie motyw 8 błogosławieństw ewangelicznych w kontekście etyki małżeńskiej i życia rodzinnego.

14 września 2018 r. – zebranie Zarządu Stowarzyszenia „Abraham i Sara”

13 października 2018 r. – msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych.

10 listopada 2018 r. – msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych.

listopad 2018 r. – zebranie Zarządu Stowarzyszenia „Abraham i Sara”

15 grudnia 2018 r. – Adwentowy Dzień Skupienia dla małżeństw niepłodnych (w programie: rozważanie rekolekcyjne, msza św. i nabożeństwa, sakrament pokuty, świadectwa i spotkania dyskusyjne m.in. z rodziną adopcyjną).

12 stycznia 2019 r. – msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych.

9 luty 2019 r. – msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych.

luty 2019 r. – zebranie Zarządu Stowarzyszenia „Abraham i Sara”

9 marzec 2019 r. – Wielkopostny Dzień Skupienia dla małżeństw niepłodnych (data może ulec zmianie ze względów organizacyjnych).

13 kwietnia 2019 r. – msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych.

11 maja 2019 r. – msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych.

maj 2019 r. – zebranie Zarządu Stowarzyszenia „Abraham i Sara”.

8 czerwca 2019 r. – msza św. i spotkanie Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych. Zakończenie roku formacyjnego, spotkanie podsumowujące.

czerwiec 2019 – Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara”.

Ponadto Stowarzyszenie prowadzi następujące inicjatywy stałe:

– strona internetowa poświęcona tematyce niepłodności małżeńskiej: www.abrahamisara.pl; profil Stowarzyszenia na Facebook’u,

– Telefon Wsparcia dla małżeństw niepłodnych oraz wsparcie w formie e-mailowej,

– cykliczne konsultacje z psychologiem dla małżeństw niepłodnych,

– udział w pracach Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Zdrowia przy Urzędzie Miasta Krakowa.

Stowarzyszenie „Abraham i Sara” na bieżąco poszukuje skutecznych sposobów promocji spotkań Duszpasterstwa wśród małżeństw niepłodnych. Stowarzyszenie jest otwarte na podjęcie współpracy z innymi organizacjami katolickimi w zakresie wymiany doświadczeń i organizacji wspólnych przedsięwzięć bezpośrednio lub pośrednio związanych z etyką małżeńską oraz promocją medycznego wsparcia naturalnej prokreacji (naprotechnologia). Ze względu na ograniczone możliwości organizacyjne i finansowe Stowarzyszenie podejmuje działania w celu pozyskania materialnego i niematerialnego wsparcia ze środków rządowych (wniosek w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich) i samorządowych lub innych.